BIO nádoby 120/240 l

Bionádoby (nádoby na bioodpad) jsou navrženy pro skladování biologicky rozložitelného odpadu. Svou konstrukcí umožňuje optimální cirkulaci vzduchu uvnitř nádoby. Důsledkem je redukce odpadu až o 30%, významné omezení tvorby zápachu a zlepšení hygienických podmínek skladování. V kombinaci s kompostovatelnými vnitřními vložkami jsou vhodné také pro skladování kuchyňských odpadů. 

Vyrobeno z polyethylenu s antibakteriálními vlastnostmi.

Optimální počet provětrávacích otvorů s přesně daným průměrem a umístěním zajišťuje:

  • dostatečný přívod kyslíku,
  • redukci plynů a následného zápachu,
  • tvorbu prostředí přispívajícího k vývoji vegetace, což hraje významnou roli v následném kompostování.

Mřížka umístěná na dně nádoby umožňuje odvod a izolaci odtékající vody a odpařování.

BIO nádoby jsou vyráběny z polyethylenu a jsou dostupny v hnědé barvě.

Odpady biologického původu jsou v komunálním odpadu kvantitativně významnou skupinou odpadů a způsob nakládání s nimi může pozitivně nebo negativně ovlivnit základní složky životního prostředí. Převážná část těchto je předurčena k látkovému nebo materiálovému využití. Obsahují rostlinné živiny a organické látky, které je možno stabilizovat a výhodně uvádět do přírodního koloběhu jako organické hnojivo - kompost. 

Biologicky rozložitelný komunální odpady je třeba separovaně sbírat, látkově nebo energeticky využívat a omezovat jejich ukládání na skládky, kde jsou zdrojem skleníkového plynu metanu a výluhů v průsakových vodách

 

Typ Délka Šířka Výška Objem
CLD 120 BIO 550 mm 485 mm 980 mm 120 l
CLD 240 BIO 725 mm 580 mm 1075 mm 240 l 

Fotogalerie

Jana Rychlíková photo

Jana Rychlíková
Kontaktujte našeho obchodníka!

Máte nějaký dotaz ohledně produktu?

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.