Podzemní kontejnery

Instalaci našich kontejnerů se Vám podaří lépe využít prostor sběrného místa a současně zvýšit jeho estetický vzhled a čistotu. Jsou vhodné pro sběr skla, papíru, plastů a zbytkového směsného komunálního odpadu. Vyrobeny dle normy EN 13071.

Naše kontejnery jsou charakterizovány estetickým designem, funkčností, jednoduchou obsluhou a dlouhou životností bez potřeby údržby. Svým vzhledem nenarušují městskou zástavbu, ale naopak ji vhodně doplňují.

Vhodné uplatnění najdou i v oblastech s delšími svozovými vzdálenostmi, protože velká kapacita umožňuje prodloužení svozového intervalu a snížení nákladů na svoz. Vyprázdnění 1 kontejneru trvá 3-4 minuty. Systém otevírání dna: pedálový, dvouhákový nebo Kinshofer.

Provedením se jedná o ocelové kontejnery zapuštěné do země a chráněné vnějším betonovým silem. Celkový objem ve variantách 3, 4 nebo 5 m3. Přístup pro oprávněné obyvatele může být omezen mechanicky, elektronicky nebo čipovým klíčem. Data o přístupech do kontejneru lze bezdrátově přenášet do operačního střediska.

Hlavní výhody

  • výrazně vyšší kapacita sběrného místa, veškerá kapacita nádoby je přesunuta pod zem,
  • snížená frekvence vývozu, která vede ke snížení nákladů a negativních vlivů na ŽP (snížení emisí, hluku, provozu v dané lokalitě),
  • všechen odpad je uložen pod zemí, kde je stálejší teplota, čímž dochází ke zpomalení rozkladu odpadu a snížení vzniku zápachu,
  • odpad je ukládán do výšky až 2,7 m, čímž dochází k lepšímu hutnění vlastní vahou odpadu,
  • omezení vandalismu a možnosti opětovného vybírání odpadu vč. přístupu zvířat,
  • estetický vzhled a čistota sběrného místa, které nepřetéká odpadky,
  • omezení přístupu kartou (opce), 
  • dálkový monitoring naplnění (opce).

Části podzemního kontejneru

Základna

Základna 1600x1600 mm tvoří pochůznou část kontejneru. Její povrchová úprava může být tvořena dlažbou, galvanizovanou ocelí se strukturou pro zlepšení adheze tl. 4/6 mm či jiným povrchem.

Vnitřní vyjímatelný kontejner

V případě potřeby separace v jednom kontejneru rozdělujeme vnitřní prostor na 2 nebo 3 komory. Jeho velká odolnost a dlouhá životnost je garantována žárově zinkovaným plechem o tloušťce 3 mm.

Betonové silo

Robustní odlitek z vodotěsného betonu s hmotností 5 t. Chrání kontejner před tlakem okolní zeminy a spodní vody, která by měla za následek vyplavení kontejneru.

Zabezpečení proti pádu do vnějšího sila

Chrání obsluhu a další osoby před pádem do vnějšího sila. Zákazník volí mezi bezpečnostní podlahou, dvojitou klapkou nebo stěnovým ohrazením.

Sloupek

Sloupek – viditelná nadzemní část kontejneru. Povrchová úprava provedena práškovým lakováním s antigraffitti vrstvou pro snadnější odstraňování nástřiků a samolepek. Jednoduchý sloupek UNO navržen ve velikostech S, M, L. Dvojité sloupky DUO na tříděný sběr mají velikost S a M. Větší sloupky umožňují použít větší vhozové otvory pro rozměrnější odpad. V horní části sloupku je umístěno uchycení zvedacího systému typu 1/2/3 háky nebo Kinshofer.

Typ Objem (m3) Délka (mm) Šířka (mm) Výška (mm)
3 m3 3,0 1600 1600 2910
4 m3 4,0 1600 1600 3410
5 m3 5,0 1600 1600 3980


 
 

Fotogalerie

Petr Janča photo

Petr Janča
Kontaktujte našeho obchodníka!

+420 608 660 423
petr.janca@elkoplast.cz

Tomáš Burša photo

Tomáš Burša
Kontaktujte našeho obchodníka!

+420 773 498 038
tomas.bursa@elkoplast.cz

Máte nějaký dotaz ohledně produktu?

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů