Historie

Společnost ELKOPLAST CZ, s.r.o. se zpočátku zabývala především výrobou a prodejem techniky pro nakládání s odpady. Postupně se její pole působnosti rozšířilo o řadu dalších výrobků, které nachází uplatnění v různých oborech.

První výrobní linka pro výrobu sklolaminátových kontejnerů na tříděný sběr komunálních odpadů vznikla roku 1991. Výrobu jsme postupně rozšířili a v současnosti nabízíme široký sortiment kontejnerů s objemem od 300 l až do 5000 l v různých provedeních včetně polopodzemních kontejnerů.

V roce 1997 jsme rozšířili výrobní program o výrobu velkoobjemových ocelových kontejnerů a o čtyři roky později jsme za účelem navýšení výrobní kapacity vybudovali samostatný výrobní závod v Bruntále o celkové rozloze 29 tis. m2. Ročně zde vyrábíme cca 1.200 ks velkoobjemových kontejnerů v různých provedeních dle přání zákazníka.

Linku na výrobu polyethylenových kontejnerů a nádrží technologií rotačního tváření jsme zprovoznili v roce 2008. Tato moderní a ekologická technologie nám umožnila rozšířit sortiment vyráběných kontejnerů, výrazně zvýšit kapacitu výroby a rozšířit výrobní program o sortiment nádrží. 

Kontaktujte nás